BASE 2017

Berger Agility Sommer Eveng - nejočekávanější závody za tento rok (Nepočítám MS :D )v německém městě Borken. Víkend plný zážitků. Celkem běhalo 150 Pyrenejkých ovčáků, já měla možnost běhat se Susie od chovatelky, 4 běhy, po každém běhu každého závodníka potlesk. Úžasná atmosféra a pocit, když se nám podařilo doběhnout.

Se Styx jsme každý běh byly tým. Celou dobu jsme fungovaly na jedné vlně. Ona běžela, já běžela. I když jsme v jumpingu nebyla kde jsem chtěla být jsme vybojovali příčku nejvyšší z celé kategorie A1!!! Jako první nás čekalo agility A1 I. Styxinka stále řeší problém s houpačkou. Ale i malé zaváhání, které nám přineslo odmítnutí a ztracené setinky nám nevzalo stupně vítězů a Styx obsadila 2. místo. Nutno dodat, že jediný kdo tento běh doběhl čistě byl Styxinčin bráška Fox. Jumping A1 I. už styx rozpálila naplno a obsadila příčku nejvyšší. Stejně tak v neděli, kdy jsme běžely Agility A1 II. a jumping A1 II. a Styx válela jak nikdy. V součtu jsme pak porazily bodově všechny A1 pyrenky. Jak v kategorii medium tak v kategorii large. Bráška Fox se pak umístil celkově na 3. místě.

Se Susie jsem ani nevěřila, že by odstartovala. Poprvé jsme spolu běželi víkend před závody, kdy jsem ji měla půjčenou na tábor s Nikčou Schovancovou. Susie se ale moc snažila a vyběhaly jsme si v agility 4. a 9. místo a v jumpingu pak 5. a 7. místo. Jak dopadla celkově bohužel nevím. Mám ale obrovskou radost. Susie v sobotu běžela krásně soustředěně a chybky, které se na parkuru objevily jsou z nezkušeností. V neděli měla více uháraný mozeček, ale i přesto se moc snažila.

Už teď se těším na další ročník, který bude až v Holandsku! Ale už teď vím, že bude stát za to!!!