Dot de la belle folie

Jméno: Lety
Datum narození: 9. 9. 2020
Plemeno: Pyrenejský ovčák s dlouhou srstí v obličeji
Zkoušky: MA2
Výška: 42 cm
DKK: A/A
ED: 0/0
PL: 0/0
OCD: clear
Výstavy: Czech junior champion, World junior champion 2021
Uchovněna: u KPP

Něco málo o Lety: Letynka se do naší smečky dostala tak nějak neplánovaně a kdybych kolem sebe neměla tolik úžasných lidí tak by tu ani nebyla.
S Lety k nám přišlo hodně zábavy, ale i nervů. Je to malý ďábel, který mi nedá nic zadarmo, ale má v sobě přesně to, co na pyrenkách tolik miluji <3 Kessinku a Styx si získala během pár dní a Styx ji bere jako svoji.
Momentálně se hlavně sžíváme, učíme se jak fungovat v běžném životě a také triky. V budoucnu plánujeme agility a výstavy. Pokud to vyjde pasení a snad se budeme jednou těšit z malých letyňátek.

Jak jsem se pro Lety jela: Na úvod bych měla říct, že kdyby nebylo Anetky Krebsové, tak Lety ani nemám. Byla to právě ona, která mě přesvědčila ať zkusím chovatelce napsat. Lety jsem si přivezla 15. 11. 2020 v době druhé corona krize... 3 týdny před odjezdem jsem musela do karantény protože jsem měla pozitivní test. V té době už jsem věděla, že dostat se do Německa nebude bez negativního testu možné. Navíc jet 10 hodin cesty sama... Ale jak se ukázalo v nouzi poznáš přítele a ten největší byla právě chovatelka od Styx. Domluvila mi přespání, abych nemusela jet z domu a navíc byla pomocná síla při řešení otázky zda bude chovatelka ochotná mi Letynku přiblížit. Stál při mě anděl strážný. Po potvrzení negativního testu, vytisknutí, sbalení a celý den strávený v práci jsem konečně sedla do auta a tour pro Lety začala. Lety zvládla cestu parádně. Po cestě nebyly žádné komplikace a já tak s klidným srdcem dojela pro Lety (zvládla si i s chovatelkou trošku popovídat anglicky). Nikdy by mě nenapadlo, že zvládnu řídit od 8 ráno až do nějaké 18 hodiny večerní. Ujela jsem nějakých 800km, nikdo mě nestavěl a nemusela jsem si povídat s německými policisty :D byla to zajímavá zkušenost plná adrenalinu a odhodlání.

Webmaster/Webdesing Radana Vykydalová