Agility alias sport šesti tlapek


O agility bych se mola opravdu rozepsat. Je to sport člověka a psa, kdy musí psovod se psem překonat překážky v určitém pořadí v co nejrychlejším čase a bez chyb. Ve třetím ročníku na střední škole jsem na téma agility vypracovala seminární praci, která až už je nějaký ten pátek stará, je pořád dostačující ke seznámení s agility

S Kessí jsme začaly běhat agility v březnu 2009, kdy jsem měla možnost navštívit cvičák v Kroměříži. Okamžitě jsem podlehla tomuto úžasnému sportu. Ksíček měla zezačátku jiný názor, ale ted, jak s oblibou říkám je to moje Hujerka, která agility zbožňuje. Zezačátku jsem si moc přála splnit A3Ch, do toho nám k dnešnímu dni (25.2.2016) chybí tři zkoušky, ale nějak se moje přání zvětšilo na start na IMCA & PAWC. To se nám podařilo v loňském roce, kdy se nám podařilo splnit kvalifikační podmínky. A i přes moji nervozitu jsme ostudu neudělaly. Jumping individual jsme doběhly na 21. místě, agility individual na 18. místě. V souštu jsme se ze 48 týmů umístily na 13. místě. Jsem na Ksíčka moc hrdá. Zvládla zaběhnout dva krásné čisté běhy. A ten A3Ch si splníme jako třešničku na dortu. Naše začátky nebyly jednoduché. Trápily jsme se a hodně. Takže ted si užíváme toho, že nás obě agility baví, a že ho běháme konečně celým srdcem.

Se Styxí je agility jiné. První roky to byl spíš stíhací závod než společný běh a spolupráce. Štěstí nám přálo a dostaly jsme se na tréninky k Lucce Glejdurové a díky její píli a vedení jsme se v roce 2019 dostaly na IMCU & PAWC do Španělska a v družstvech jsme si dovezli celkově 2. místo a v jednotlivcích se nám stala osudná kladina a celkově 5. místo. Styx se stala v roce 2017 mistr POD, v roce 2020 II. vícemistr POD v agility. Momentálně máme rozdělaný první rok na A3Ch a stále nás čeká hodně práce.

Videa


Ksí - 2010 & 2015


Styx - agility camp 8/2020
Webmaster/Webdesing Radana Vykydalová