Agility alias sport šesti tlapek


O agility bych se mola opravdu rozepsat. Je to sport člověka a psa, kdy musí psovod se psem překonat překážky v určitém pořadí v co nejrychlejším čase a bez chyb. Ve třetím ročníku na střední škole jsem na téma agility vypracovala seminární praci, která až už je nějaký ten pátek stará, je pořád dostačující ke seznámení s agility

S Kessí jsme začaly běhat agility v březnu 2009, kdy jsem měla možnost navštívit cvičák v Kroměříži. Okamžitě jsem podlehla tomuto úžasnému sportu. Ksíček měla zezačátku jiný názor, ale ted, jak s oblibou říkám je to moje Hujerka, která agility zbožňuje. Zezačátku jsem si moc přála splnit A3Ch, do toho nám k dnešnímu dni (25.2.2016) chybí tři zkoušky, ale nějak se moje přání zvětšilo na start na IMCA & PAWC. To se nám podařilo v loňském roce, kdy se nám podařilo splnit kvalifikační podmínky. A i přes moji nervozitu jsme ostudu neudělaly. Jumping individual jsme doběhly na 21. místě, agility individual na 18. místě. V souštu jsme se ze 48 týmů umístily na 13. místě. Jsem na Ksíčka moc hrdá. Zvládla zaběhnout dva krásné čisté běhy. A ten A3Ch si splníme jako třešničku na dortu. Naše začátky nebyly jednoduché. Trápily jsme se a hodně. Takže ted si užíváme toho, že nás obě agility baví, a že ho běháme konečně celým srdcem.

Se Styxí agility teprve začínáme. Styx je takový můj pokusný králík, kdy se na ni učím nové věci, teda pro mě nové věci. Zavedla jsem stranové povely, vyzkoušíme sbíhací kladinu a jelikož Styx je malé torpédo, tak musím opravdu makat, abych stíhala. Ale na svlj věk, a na to, že agility běháme někdy od října 2015, kdy jsme si přes měsíc hrály se stranovými poveli cik&back je Styx velmi šikovná. Uvidíme jak nám to půjde dál a jam až to brouček dopracuje. Moje přání je ať hlavně agility běhá se stejným zápalem jako ted.

Videa


Ksí - 2010 & 2015


Styx - cik & back
Webmaster/Webdesing Radana Vykydalová